^Powrót w górę

JADŁOSPIS 02 - 06.12.2019

PONIEDZIAŁEK

ŚNIADANIE:
płatki kukurydziane z mlekiem, kanapka z masłem, szynką tradycyjną, ogórkiem, herbata

OBIAD:
Zupa ziemniaczana z zieloną pietruszką /wywar mięsny: szynka wieprzowa; warzywny: marchewka, seler, zielona pietruszka, ziemniaki, przyprawy/
Spaghetti neapolitańskie z parmezanem /makaron pszenny – gluten, jajko, pomidory pelatti, ser parmezan z mleka, przyprawy/
Kompot

PODWIECZOREK:
kabanos drobiowy, kanapka z masłem, pomidorem, herbata owocowa

 

WTOREK

ŚNIADANIE:
kanapka z masłem, serkiem białym, papryką, ogórkiem, herbata z cytryną

OBIAD:
Krem z brokuł z groszkiem ptysiowym /wywar warzywny: marchewka, seler, ziemniaki, brokuły, śmietana 30% z mleka, groszek ptysiowy - gluten, przyprawy/
Pieczeń rzymska w sosie koperkowym, kasza pęczak, surówka z buraczków z jabłkiem /mięso mielone wieprzowo – wołowe, jajka, mąka z amarantusa, mąka typ 500, śmietana 18%  z mleka, świeży koperek, kasza pęczak – gluten, buraczki, jabłko, przyprawy/
Kompot

PODWIECZOREK:
mandarynka, jogurt, herbata owocowa

 

ŚRODA

ŚNIADANIE:
kanapka z masłem, serkiem żółtym, łososiem, ogórkiem, herbata

OBIAD:
Zupa grysikowa na rosole /wywar mięsny drobiowy: kurczak – warzywny: marchewka, seler, por; kapusta włoska, kalafior, brokuł, kasza manna z pszenicy - gluten, zielona pietruszka, przyprawy/
Chrupiące paluszki drobiowe w płatkach kukurydzianych, ziemniaki z koperkiem, fasolka szparagowa z masłem i bułką /filet z kurczaka, płatki kukurydziane, jajka, mleko 2%, mąka orkiszowa- gluten, ziemniaki, mleko, masło z mleka, fasolka, masło z mleka, bułka tarta - gluten/
Kompot

PODWIECZOREK:
jabłko, kanapka z masłem, herbata owocowa

 

CZWARTEK

ŚNIADANIE:
płatki musli z mlekiem, kanapka z masłem, polędwicą sopocką, papryką, herbata z cytryną

OBIAD:
Barszcz biały z kiełbasą zabielany z ziemniakami /barszcz w butelce - gluten, wywar warzywny: marchewka, pietruszka, seler, por, czosnek, liść laurowy, majeranek, koper, lubczyk, kiełbasa biała, śmietana 18% z mleka, sól morska, pieprz
Naleśniki z jabłkami /mąka pszenna - gluten, mąka żytnia- gluten, jajka, mleko 1,5%, jabłka, cukier brązowy/
Kompot

PODWIECZOREK:
galaretka owocowa, biszkopty, herbata

 

PIĄTEK

ŚNIADANIE:
twarożek waniliowy, kanapka z masłem, ogórek, herbata

OBIAD:
Zupa ogórkowa zabielana z ryżem /wywar mięsny: kości cielęce, ogórki kwaszone, koper, pietruszka natka, marchewka, pietruszka, seler, por, kapusta włoska, śmietana18% - z mleka, lubczyk, susz warzywny/
Filet z dorsza panierowany, ziemniaki,  surówka z kiszonej kapusty z marchewką i jabłkiem /filet z dorsza - ryba, mąka typ 500 - gluten, mąka kukurydziana, bułka tarta - gluten, jajka, mleko 2%, ziemniaki, mleko, masło z mleka, kiszona kapusta, marchewka, jabłko, olej rzepakowy, przyprawy/
Kompot

PODWIECZOREK:
banan, sok wyciskany, pieczywo chrupkie

Copyright © 2015. MINI EKO-PARK Rights Reserved.