^Powrót w górę

Jadłospis 14 - 18.10.2019

JADŁOSPIS 14 - 18.10.2019

PONIEDZIAŁEK

ŚNIADANIE:
płatki kukurydziane na mleku, kanapka z masłem, szynką tradycyjną, ogórkiem świeżym, herbata

OBIAD:
Krem z soczewicy z pomidorami, czosnkiem i grzankami /wywar warzywny: marchewka, seler; soczewica, pomidory pelatti, czosnek, grzanki pszenno-żytnie - gluten,  przyprawy/
Knedle ze śliwkami ze śmietaną na słodko /mąka pszenna - gluten, mąka orkiszowa - gluten, jajka, ziemniaki, masło z mleka, śliwki, śmietana 18% z mleka, cukier trzcinowy/
Kompot

PODWIECZOREK:
kanapka z masłem, pomidorem, herbata owocowa

 

WTOREK

ŚNIADANIE:
bułka z masłem, łososiem, papryką, herbata

OBIAD:
Zupa ziemniaczana z zieloną pietruszką /wywar mięsny: szynka wieprzowa; warzywny: marchewka, seler, zielona pietruszka, ziemniaki, przyprawy/Kopytka z musem truskawkowym /mąka pszenna - gluten, mąka orkiszowa - gluten, jajka, ziemniaki, maliny, jogurt naturalny z mleka, cukier trzcinowy/
Gulasz wieprzowy z cukinią, pomidorami i papryką, kasza gryczana, surówka z marchewki, jabłka z pomarańczą /szynka wieprzowa, mąka z amarantusa, mąka typ 500 - gluten, cukinia, pomidory, papryka, kasza gryczana, marchewka, jabłko, pomarańcza śmietana 18% z mleka, przyprawy/
Kompot

PODWIECZOREK:
banan, biszkopty, herbata owocowa

 

ŚRODA

ŚNIADANIE:
płatki kukurydziane na mleku, kanapka z masłem, twarożkiem, herbata

OBIAD:
Krupnik zabielany z jarzynami i zieloną pietruszką /kasza jęczmienna - gluten, marchewka, pietruszka, seler, por, lubczyk, pietruszka natka, sól morska, śmietana z mleka, przyprawy/
Filet drobiowy panierowany, ziemniaki z koperkiem, fasolka szparagowa z masłem i bułką /filet z kurczaka, mąka typ 500 - gluten, bułka tarta- gluten, jajka, mleko 2%, fasolka, masło z mleka, przyprawy/
Kompot

PODWIECZOREK:
jabłko, kanapka z masłem, dżem niskosłodzony, herbata owocowa

 

CZWARTEK

ŚNIADANIE:
bułka z masłem, szynką  gotowaną, serkiem żółtym, ogórkiem, herbata

OBIAD:
Zupa kalafiorowa zabielana z makaronem i zieloną pietruszką / wywar mięsny: kości cielęce, kalafior,  marchewka, pietruszka, seler, por, kapusta włoska, śmietana 18% z mleka, makaron pszenny – gluten, jajko, pietruszka natka, lubczyk, sól morska, majeranek, koper/
Naleśniki z serem białym, jogurtem naturalnym i polewą truskawkową /mąka pszenna - gluten, jajka, mleko 1,5%, ser biały z mleka, jogurt naturalny z mleka, truskawki, cukier brązowy
Kompot

PODWIECZOREK:
galaretka owocowa, gruszka,herbata owocowa

 

PIĄTEK

ŚNIADANIE:
kanapka z masłem, pastą jajeczną ze szczypiorkiem, herbata z cytryną

OBIAD:
Barszcz biały zabielany z ziemniakami /barszcz w butelce - gluten, marchewka, pietruszka, seler, por, czosnek, liść laurowy, majeranek, koper, lubczyk, kiełbasa biała, śmietana 18% z mleka, sól morska, pieprz/
Filet z dorsza w sosie koperkowym, ryż,  surówka z kapusty czerwonej z jabłkami i cebulką /filet z dorsza - ryba, mąka pszenna - gluten, śmietana 18% z mleka, świeży koperek, ryż, mleko, masło z mleka, kapusta czerwona, jabłko, cebula, olej, przyprawy/
Kompot

PODWIECZOREK:
jabłko, bułeczka maślana, herbata owocowa

Copyright © 2015. MINI EKO-PARK Rights Reserved.